Linie

Personen - Museum Marienbad

Tvůrci

 

Karoline VoigtKaroline Voigt, studentka německé a české filologie, se učila už během studia na gymnáziu Friedricha Schillera v Pirně, v Sasku, v rámci binacionálního a bilingvního německo-českého vzdělávacího programu s nadšením český jazyk. Již v mládí našla velkou zálibu v literatuře a čtení. Ve spolupráci se spisovatelem a vyprávěčem pohádek Oliverem Machandrem se jí otevřela možnost poprvé pracovat jako lektorka a překladatelka.

 

Oliver MachanderOliver Machander je spisovatelem, hercem a především vyprávěčem pohádek. Děti i dospělé potěšil pohádkami a divadlem již při více než třech tisících představeních. Od roku 2010 také sám píše pohádky a povídky.

 

Sabina PappenbergerSabina Pappenberger, překladatelka jazyka německého, žije se svým manželem a dvěma dětmi na malé farmě na severu Bavorska. Narodila se roku 1982 v Aši (v západních Čechách) jako vnučka německé dělnice. Krátce po maturitě na karlovarské Obchodní Akademii změnila bydliště na německou stranu Smrčin. S hlubokými kořeny jak v českém, tak i v německém Chebsku věnuje s velikým nadšením svoji práci lepšímu porozumění a přátelským vztahům mezi oběma národy.

 

Peter SchrettenbrunnerPeter Schrettenbrunner, ročník 1959, je programá-torem na volné noze. Již více než dvacet let se věnuje především administraci, databázím a tvorbě internetových stránek. Veden rozsáhlými zkušenostmi, od ekologického zemědělského podniku přes všestrannou návrhářskou a řemeslnickou činnost až po zkušenosti s těžce mentálně postiženými lidmi, našel zálibu ve fotografii, jež ho doprovází už od jeho mládí. Pro tuto knížku a pro Vaše pobavení vytvořil na literární cestě s Oliverem Machanderem s potěšením sbírku snímků.

 

Manches Herrliche der Welt
Ist in Krieg und Streit zerronnen.
Wer beschützt und erhält,
Hat das schöne Los gewonnen.

(J. W. v. Goethe)Das Los unserer gemeinsamen Zukunft soll ein schönes sein.
Unsere Nachbarschaft und Freundschaft beschützen und erhalten, ganz im Sinne Goethes,
dies ist unser Wunsch, aus ganzem Herzen.


Das will DEmspolu und CZusammen erreichen.

Linie
Impresum
Ochrana údajů
Extra


ois.gmachtin.bayern 

© demspolu.cz    sowieso :: auch dieses www is g’macht in bayern :: einfach ois.gmachtin.bayern